Vejce z podestýlkového chovu - Statek Dvořák

Kde koupíte naše vejce

Vejce z výběhu na trávě

jsou v prodeji pouze v našich Vejcomatech, exkluzivně v zásilkovém obchodu Svět bedýnek a u vybraných prodejců. Najdete je v zelené krabičce Ujíždíme na trávě, která je napůl vyrobená z trávy a balena jsou po 6ti kusech.

O našem unikátním způsobu chovu ve volném výběhu píšeme zde.

Vejce z podestýlkového chovu

jsou k dostání ve Vejcomatech, v našem Obchůdku na statku, v zásilkovém obchodě Svět bedýnek a v kamenných prodejnách u našich prodejců. Balení v béžové (vel. L)  a žluté (vel. M) krabičcce po 10ti kusech.

 

Proč měla naše vejce v minulosti tmavé až červené žloutky?

U našich podestýlkových vajec, kdy slepičky nemají přístup na čerstvou trávu, nepoužíváme chemická barviva, ale přírodní, konkrétně výtažky z papriky a afrikánu. Jejich vlastností je, kromě nepoměrně vyšší ceny, také složité dávkování. Zřídka se stane, že ruka ujede a žloutky jsou poté výrazně zbarvené.

Paprika je přírodním antioxidantem a má pozitivní vliv na zdraví slepiček i nás. Její příměs v krmení také ovlivňuje barvu žloutku.

 

 

Vejce z podestýlkového chovu

Slepičky pro náš podestýlkový chov si sami odchováváme. Má to hned několik výhod: kuřice známe od prvního dne, víme jaký má hejno základ a jak se chová, navíc nemusí absolvovat náročný transport. S podestýlkovým chovem jsme začali v roce 2010. Zařadili jsme se mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům i spotřebiteli. V podestýlkovém chovu mají slepice volnost pohybu a jsou krmeny směsí, kterou si necháváme míchat dle naší receptury, bez chemických barviv. Abychom podpořili jejich přirozené potřeby, zpestřujeme jim den čerstvě nasekanou trávou, senem, slámou, pískem a někdy i pokáceným stromkem. 

Proč vejce od nás? Vždy si pochutnáte na čerstvém vejci, protože u nás nekoupíte vejce starší sedmi dní. Potěší Vás příjemná barva žloutku, pevná konzistence bílku a dostanete je v obalu z recyklovaného papíru. 

Nejdůležitějším kritériem při koupi vajec je, koupit si skutečně Česká vejce. Tak máte jistotu, že k Vám neputovala půlkou Evropy a že prošla veterinární kontrolou. Nenechte se zmást hezkou krabičkou a líbivým nápisem na ní, vždy si původ vajec ověřte na kódu producenta přímo na vejci.

Odpovědi na časté otázky k podestýlkovému chovu

texty připravujeme

Základní informace o vejci (zdroj: www.nasevejce.cz) »

Vejce vzniká ve vaječníku nosnice, v němž se vyvíjí žloutkové folikuly, z nichž se po dozrání uvolňuje žloutek, který je zachycen nálevkou vejcovodu, Během cesty vejcovodem se na něm vytvoří ostatní vrstvy tj. bílek, podskořápečná blána a nakonec skořápka.

Vejce jako vynikající potravina »

Vejce patří mezi potraviny s nejvyváženějším obsahem nutričně významných látek a zároveň i s vysokou stravitelností (u žloutku až 100 %). Dominantními složkami sušiny vajec jsou proteiny (bílkoviny) a lipidy (tuky).

Druhy vajec »

Vejce rozlišujeme podle metody chovu nosnic a podle velikosti. Dále je rozdělujeme na standardní a obohacená. Kde obohacená vejce jsou obohacená o významné nutriční složky a jsou považována za funkční potraviny.

Praktické rady »

Nejdůležitějším kritériem při koupi vajec je, koupit si skutečně vejce z Čech a Moravy, abyste měli jistotu, že k Vám neputovali odkudsi z jiné Galaxie, bůh ví jak dlouho a bez veterinární kontroly, která České republice funguje.

Foto ...

© 2014 design Regenet, skript smartsolution