Ujíždíme na trávě - Statek Dvořák

Ujíždíme na trávě - vejce z volného výběhu na trávě

Jak a proč mobilní kurník do Čech přišel? 

 

Protože jsem blázen...nebo alespoň to o mně někteří lidé říkají. Přátelé, kteří mne znají, říkají spíš srdcař...a tak trochu blázen :)

V době, kdy se velká část producentů snaží nahnat co nejvyšší zisk, a to za každou cenu, jsem se rozhodl vydat opačným směrem. Snažím se rozjet projekty, které stojí hodně sil, ale kterým věřím, mobilní kurník je jednou z nich. Byl to už delší dobu můj sen.

Začínal jsem s chovem na podestýlce a dodržoval zásady wellfare, ale to mi nestačilo. Vždycky jsem chtěl být nejlepší. Takže pořád vymýšlím, jak udělat pro slepice něco navíc. Inspiroval jsem se v zemích, kde jsou v chovu dál než my a teď stojí na mém poli ve Zlatníkách první mobilní kurník pro 200 šťastných slepiček. A doufám, že k němu brzy přibudou další.

Díky tomu můžu nabízet vajíčka od šťastných slepic, které běhají po trávě a žijou přirozeným životem. Chci nabízet vajíčka pro ty, co nemají babičku se slepičkami nebo možnost mít svůj malý kurník na zahrádce a přesto chtějí mít na stole ta „babiččina“ vejce. 

Pepa Dvořák

Proč máme nejlepší jedničky? V čem je mobilní kurník unikátní a jaký je rozdíl proti běžnému volnému výběhu?

Každý týden, když už je tráva od slepiček pošlapaná a rozhrabaná, popojedeme s kurníkem po poli o kousek dál. Přesune se oplocení, slepičky zase běhají v čerstvé trávě a předchozí stanoviště má čas na regeneraci. Díky tomu jsou slepice, na rozdíl od rozbahněných volných výběhů, stálé na zeleném...nebo v zimě na bílém.

Věděli jste, že ... ?

... naše vejce z volného výběhu na trávě balíme do krabiček, které jsou z poloviny vyrobené z trávy?

Dlouho jsem hledal na trhu obal na vejce, který by nejlépe vyjádřil to, že se na našem trhu objevil nový produkt. Produkt, který je o něco lepší, než-li jen vejce z výběhu. Produkt, který pochází od slepic, které žijí maximálně v souladu s přírodou a opravdu jsou pořád pasené na čersvé trávě, tedy pokud to roční období dovolí. Taková vejce na sebe musí upozornit nejenom vyšší kvalitou, ale také péčí kterou jim po snesení věnujeme. Chceme dát zákazníkům zkrátka najevo, že tato vejce jsou pro nás něčím výjimečná a zaslouží si tedy výjimečný obal.  

Vejce v zelené krabičce koupíte pouze v našich vejcomatech a exkluzivně v donáškové službě s farmářskými produkty Svět bedýnek 

 Odpovědi na časté otázky k mobilnímu kurníku

texty připravujeme, zatím se podívejte na video, jak to u nás funguje :)

nebo na reportáž v pořadu Cestou za chutěmi

 

Foto ...

© 2014 design Regenet, skript smartsolution