O nás - Statek Dvořák

O nás

Roku 1993 začíná na statku hospodařit můj otec Josef Dvořák, který tím obnovuje po 40 letech rodinnou tradici. Vedle rostlinné výroby se zabývá odchovem kuřic nosného typu. Po otcově odchodu se společně s rodinou specializuji na živočišnou výrobu, ruční výrobou tradičních válených těstovin a prodejem farmářských produktů.

 

1993 - začínáme s odchovem kuřic nosného typu

2010 - 3000 ks nosnic na podestýlce za účelem produkce konzumních vajec

2012 - nová odchovna s technologií Jumpstart (10.500 ks kuřic na jeden zástav)

2013 - rozšíření podestýlkového chovu o 1600 ks nosnic

2014 - výroba těstovin a projekt VEJCOMAT

 

Vejce z podestýlky 

Pro svůj podestýlkový chov si slepičky sami odchováváme. Má to hned několik výhod: kuřičky známe od prvního dne, víme jaký má hejno základ a jak se chová, navíc nemusí absolvovat náročný transport. S podestýlkovým chovem jsme začali v roce 2010 a tím jsme se zařadili mezi chovatele s malou produkcí, kteří jsou schopni držet si nejvyšší možnou kvalitu a současně individuální přístup ke zvířatům. V podestýlkovém chovu mají slepice volnost pohybu. Abychom podpořili jejich přirozené potřeby, zpestřujeme jim den čerstvě nasekanou trávou, senem, slámou, pískem a někdy i pokáceným stromkem.

Proč vejce od nás?

Vždy si pochutnáte na čerstvém vejci, protože u nás nekoupíte vejce starší sedmi dní. Potěší Vás příjemná barva žloutku, pevná konzistence bílku a navíc je dostanete v obalu z recyklovaného papíru.

Nejdůležitějším kritériem při koupi vajec je, koupit si skutečně vejce z Čech a Moravy, abyste měli jistotu, že k Vám neputovali odkudsi z jiné Galaxie, bůh ví jak dlouho a bez veterinární kontroly, která v České republice funguje.  

© 2014 design Regenet, skript smartsolution